Tłumacz i walcz

W ciągu ostatniego miesiąca zaniedbałam pisanie, ale z bardzo ważnych powodów, o których będę jeszcze pisać wielokrotnie. W drugiej połowie lutego odwiedziłam Albanię z ekipą telewizyjną. Moja funkcja była prosta „tłumacz i walcz”.

Okolice Kukes
Okolice Kukes

Jestem szczęściarą, bo mogę dzielić się na blogu nie tylko opowieściami, że do pracy przychodzę na dziesiątą, piję kawę i ogarniam ploteczki, ale pokazać pewien kawałek fascynującej rzeczywistości. W sezonie na pewno moje opowieści będą wzbogacone o kilka mocnych historii, o których nie usłyszą Państwo gdziekolwiek indziej 🙂

Przemierzyliśmy naprawdę kawał Albanii w poszukiwaniu ludzi, którzy będą chcieli opowiedzieć nam swoją tragiczną historię… pomyśleć, że ta przygoda zaczęła się od zwykłej wiadomości na facebooku. Nagle znalazłam się w moim ukochanym kraju już nie tylko jako rezydent turystyczny, ale również jako rezydent – insider, który pokazuje nie same zabytki, ale wchodzi ludziom w życiorysy.

 

Okolice Permetu
Okolice Permetu

To co widziałam opiszę w kilku artykułach. Opowiem o temacie bardzo popularnym w kontekście Albanii czyli zemście krwi. Poznałam wiele, przerobiłam Kanun w praktyce, patrzyłam w oczy człowieka, który zabił i rozmawiałam z takimi, którzy nie potrafią wybaczyć. A w okół ta pierwsza bałkańska wiosna, surowe górskie krajobrazy i mocna raki.

Dziś jeszcze na zachętę kilka krajobrazów, a już niedługo będę mogła opowiedzieć o tym czym jest „gjakmarrja” oraz jak od kuchni robi się telewizję 🙂

Peze Helmes - okolice Tirany
Cmentarz w Peze Helmes – okolice Tirany

 

11 thoughts on “Tłumacz i walcz

 1. Witam, dzisiaj znalazłam twój blog, w twoje opisy aż emanują miłością do tego kraju.
  Ja pierwszy raz zetknęłam się z namacalną informacją na temat tego miejsca rok temu, usłyszałam, że można odkryć tam wiele ciekawych krajobrazów, od morza aż po góry.
  W ten sposób właśnie w naszych głowach zaświtał pomysł, żeby pojechać do Albanii na praktyki wakacyjne z ginekologii i połączyć je ze zwiedzaniem tych wszystkich pięknych zakątków.
  Czy mogłabyś polecić nam jakieś miejsce, w którym moglibyśmy się zaszyć na 2 tygodnie i może polecić jakiś szpital, byłabym bardzo wdzięczna.
  Mój mail : quana91@gmail.com
  Pozdrawiam,
  Beata

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s